Coaching w Scrumie

PO CO COACHING?

Scrum Master pełni w zespole wiele ról, począwszy od menedżera procesu, facylitatora, nauczyciela, nawigatora zmiany, aż po mentora i coacha. Ostatnia rola, wymaga poznania wielu narzędzi i pozyskania umiejętności z pogranicza zarządzania i psychologii.

Zespoły Scrumowe są specyficzne pod względem rozwoju, wspólnej pracy, samoorganizacji i wymagają szczególnego podejścia coachingowego. Dodatkowo członkowie takich zespołów są bardziej świadomi sytuacji rozwojowej, w której się znajdują i potrzebują Scrum Mastera – Coacha, który będzie umiał wydobyć ich własny potencjał.

Szkolenie „Coaching w Scrumie” ma na celu przedstawienie najbardziej użytecznych narzędzi i pokazanie, jak można je zastosować w konkretnych, życiowych sytuacjach w zespole.

Na tym szkoleniu otrzymasz sprawdzone i konkretne rozwiązania oraz propozycje działań, które pomogą Ci szybko wznieść poziom Twoich umiejętności na zupełnie nowy poziom. Przygotuj się na same praktyczne wskazówki i porady!

Wszystkie prezentowane zagadnienia przetestowaliśmy na własnej skórze i z powodzeniem stosujemy je w projektach u swoich klientów. Jesteśmy PRAKTYKAMI i wierzymy, że dzięki nim na serio (!) będziesz mógł usprawnić swoją pracę z zespołem i uczynić ją jeszcze bardziej wydajną.

 

 

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE

Szkolenie „Coaching w Scrumie” przyda się każdemu Scrum Masterowi i liderowi, którzy na co dzień pracują z zespołami i zależy im na ich dalszym rozwoju.

To szkolenie docenią także Scrum Masterzy, którzy dopiero zaczynają swoją pracę w Scrumie i nie chcą wpaść na „minę” przy wprowadzaniu nowych reguł gry.

JAK PROWADZIMY SZKOLENIE?

Szkolenie ma formę treningu umiejętności. Podstawowe treści przekazujemy w formie prezentacji (mini wykład), następnie ĆWICZYMY. Duuużo ćwiczymy!

 

 

Przygotowaliśmy mnóstwo ćwiczeń i zadań praktycznych. Uczestnicy biorą udział w symulacjach i dyskusjach moderowanych. Pracujemy na życiowych przypadkach, które wydarzyły się w rzeczywistych zespołach scrumowych.

Po każdym ćwiczeniu, robimy wnikliwą analizę. Wspólnie omawiamy każdą sytuację. Dzielimy się informacją zwrotną.

Wśród technik aktywizujących, które stosujemy pojawią się: dyskusje, analiza rzeczywistych przypadków, ćwiczenia indywidualne i grupowe, kwestionariusze i testy zachowań, odgrywanie scenek/ ról, gry symulacyjne, burze mózgów.

CERTYFIKAT

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz zjawiskowy certyfikat, potwierdzający nowo nabyte umiejętności.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Co powinieneś wiedzieć zanim się zapiszesz?

Przed rozpoczęciem kursu zalecane jest posiadanie ogólnej wiedzy na temat podstawowych zasad i reguł Scruma lub doświadczenie praktyczne w pracy z tą metodą.

Ten kurs zdecydowanie nie jest przeznaczony (!) dla osób, które szukają podstawowej wiedzy o tym, czym jest Scrum.

Cena szkolenia: 1 340 PLN brutto 

Miejsce: Warszawa

Otrzymasz: 

  • 2 dni szkolenia
  • Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu
  • Materiały szkoleniowe
  • Przerwy kawowe i lunch

Trener