FRIS®YourTeam, czyli jak budować zwinne zespoły

JAK ZBUDOWAĆ ZESPÓŁ MARZEŃ?

Zwinne zespoły są interdyscyplinarne, a więc posiadają wszystkie niezbędne kompetencje, które są im potrzebne do wytwarzania i dostarczania innowacyjnych produktów. Praca w takich zespołach opiera się na samoorganizacji. Ich członkowie sami podejmują decyzje; sami zarządzają i organizują swoje codzienne zadania.

Jak dobierać ludzi do takich zespołów? Jak je budować, żeby były efektywne? Jak skutecznie rozpoznać mocne i słabe strony ich członków? Jak odkryć, co ich inspiruje i napędza? Czy jest jakaś sprawdzona recepta na rozwój takich zespołów?

„Sporo możemy nauczyć się od kredek. Niektóre są dobrze zatemperowane, inne tępe. Są kredki ładne i te, po które nie lubimy sięgać. Kolorowe i te, które mają dziwne nazwy. Ale wszystkie potrafią żyć w jednym pudełku” /ROBERT FULGHUM

Sporo liderów, kompletując zwinne zespoły, szuka osób podobnych do siebie. Takich które wierzą w te same wartości i kierują się podobnymi zasadami. To daje im poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Oczywiście, takie podejście ma sporo zalet. Ludzie, którzy są do siebie podobni – łatwiej się ze sobą dogadują. Stronią od konfliktów i szybciej rozwiązują problemy. Bo łączy ich „wspólnota dusz”.

Niestety, taka konfiguracja nie jest optymalna. Wyobraźmy sobie zespół, który jest bardzo otwarty na nowe inicjatywy i pomysły. Jego członkowie z ochotą podejmują się ambitnych wyzwań. Co z tego, jeżeli nie są w stanie zrealizować żadnego celu sprintu. W takich zespołach nie powstają działające przyrosty produktów, bo brakuje im determinacji i ambicji, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i doprowadzić je do końca.

W dzisiejszych turbulentnych czasach, żeby osiągać sukcesy, musimy pracować w zespołach, których członkowie nie są do siebie podobni. Różnorodność, o czym zapomina wielu współczesnych liderów – jest siłą napędową pracy zespołowej i zwinności.

 

 

Zespoły jednorodne unikają konfrontacji. Grozi im stereotypowe myślenie i działanie. Utrzymywanie przyjemnej atmosfery i harmonii jest dla nich ważniejsze, niż rozwój. Takie zespoły nie dostarczają innowacyjnych produktów. Nie rozwijają się. Stoją w miejscu.

JAKI JEST CEL SZKOLENIA?

Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak budować i rozwijać zwinne zespoły. Dowiesz się, jak poznać, zrozumieć i opisać kluczowego różnice w sposobach myślenia i działania jego członków. Pokażemy Ci, jak zbadać potencjał zespołu i uzyskać efekt synergii jego członków. Nauczysz się interpretować różnice między członkami Twojego zespołu w kontekście problemów komunikacyjnych i konfliktów.

Do tego posłuży nam model FRIS®, który jest polskim (!), prostym i bardzo praktycznym narzędziem psychometrycznych, które przeniesie pracę Twojego zespołu na zupełnie nowy, wyższy poziom!

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie „FRIS® Your Team, czyli jak budować zwinne zespoły” skierowane jest do wszystkich osób, które pracują w zespołach, i którym zależy na poprawieniu ich efektywności.

To szkolenie docenią szczególnie Scrum Masterzy, Agile Coachowie, a także liderzy i menedżerowie, którym zależy na budowaniu i rozwijaniu zespołów marzeń.

JAK PROWADZIMY SZKOLENIE?

Szkolenie ma formę treningu umiejętności. Podstawowe treści przekazujemy w formie prezentacji (mini wykład), następnie ĆWICZYMY!

Przygotowaliśmy mnóstwo ćwiczeń i zadań praktycznych. Uczestnicy biorą udział w symulacjach i dyskusjach moderowanych.

 

 

Po każdym ćwiczeniu, robimy wnikliwą analizę. Wspólnie omawiamy każdą sytuację. Dzielimy się informacją zwrotną.

Wśród technik aktywizujących, które stosujemy pojawią się: dyskusje, analiza rzeczywistych przypadków, ćwiczenia indywidualne i grupowe, odgrywanie scenek/ ról, gry symulacyjne, burze mózgów.

CERTYFIKAT

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz zjawiskowy certyfikat, potwierdzający nowo nabyte umiejętności.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Co powinieneś wiedzieć zanim się zapiszesz?

Cena szkolenia: 1 340 PLN brutto

Miejsce: Warszawa

Otrzymasz:

  • 2 dni szkolenia
  • Certyfikat ukończenia szkolenia
  • Materiały szkoleniowe
  • Przerwy kawowe i lunch

Trener